Кверцетин 500 mg, 50 Таблетки, 50 Дози
32 00лв.
Не сте регистриран?
Регистрация! Лесно е, отнема 1 минута и дава достъп до промоции и много други
Кверцетин представлява флавонол – мощен антиоксидант, един от шестте подкласа флавоноидни съединения, които се срещат в различни растителни храни и билки. Най-известен е със защитните си ефекти срещу свободните радикали, чиито нива се увеличават в резултат от различни фактори: тютюнопушене и излагане на цигарен дим, живот в замърсена среда, лоша диета и др. Антиоксидантната сила на кверцетина е по-висока дори от тази на витамините С и Е, и на бета-каротин.
Изследване от 2016 г., проведено със съдействието на Американската сърдечна асоциация показва, че терапията с кверцетин може да подпомогне нормализирането на кръвното налягане при пациенти с хипертония.
Заради широкоспектърните си полезни ефекти, кверцетин е обект на различни видове проучвания – клинични, епидемиологични, проучвания при животни и ин-витро. Ето резултатите от някои клинични изследвания, проведени върху ефектите на този мощен антиоксидант.
Резултатите от клиничен тест, проведен върху 12 млади мъже показва, че добавянето на 1000 mg кверцетин дневно в продължение на 14 дни намалява мускулната слабост, свързана с предизвиканото от натоварващите упражнения тежко мускулно увреждане в сравнение с приемането на плацебо, а също така повишава атлетичното представяне, измерено като изометрична сила спрямо изходната позиция (+ 4,7 процента, Р по-ниско от 0,005).
В мета анализ на клинични проучвания е показано, че добавянето на 500 – 1000 mg кверцетин на ден за четири до десет седмици намалява систоличното кръвно налягане с 3,04 mmHg и диастоличното кръвно налягане с 2,63 mmHg в сравнение с приемането на плацебо.
В други клинични изследвания пациентите с лека хипертония, които приемат 1095 mg дневно кверцетин, понижават систоличното и диастоличното си кръвно налягане съответно със 7 mmHg и 3 mmHg. Изследванията най-общо показват, че кверцетинът спомага за умереното понижаване на кръвното налягане.
При клинично проучване, проведено върху жени с наднормено тегло и синдром на поликистозни яйчници, ежедневното добавяне на 1000 mg кверцетин в рамките на 12 седмици довело до понижение в нивата на тестостерон и лутеинизиращ хормон (LH) с 9% и 3,4%, в сравнение с изходното ниво и с приемането на плацебо. По същия начин инсулиновата резистентност е подобрена със 17,5%.
В едно предварително двойно сляпо и плацебо-контролирано проучване, мъже с небактериален простатит получавали по 500 mg кверцетин два пъти дневно или плацебо в продължение на един месец. Резултатите показали, че приемът на кверцетин е намалил болката и е подобрил качеството на живот на участниците в експеримента.
В двойно-сляпо, рандомизирано контролно проучване, 50 жени с ревматоиден артрит получавали по 500 mg кверцетин на ден или плацебо в рамките на осем седмици. Резултатите отчетели, че кверцетинът подобрява сутрешната скованост, сутрешната болка и болката след активност в сравнение с плацебо.